Esparreguera i Molins de Rei, en categoria masculina, i Basket Almeda, Viladecans i Molins de Rei, a la femenina, seran els nostres representants
La Copa Catalunya, la competició de més nivell organitzada per la Federació Catalana de Basquetbol (FCBQ) després de les Lligues Nacionals Catalanes, comptarà aquesta temporada 2017-18 amb la participació de 18 equips femenins, dividits en dos grups de 9; mentre que la masculina ho farà amb 28 conjunts, també separats en dos grups, en aquest cas, de 14 equips.
La Sala d'Actes de la Federació Catalana de Basquetbol va ser l'escenari, divendres 28 de juliol, del sorteig per establir els dos grups de la competició masculina, quedant definits de la següent manera:
Grup I
1 - A.E. BADALONES A
2 - CLUB NATACIO SABADELL
3 - F.C. MARTINENC BASQUET A
4 - CB GRANOLLERS 1
5 - ZAMAR 2000 PLOMS SALLE REUS A
6 - CB SALOU A
7 - TENEA - C.B. ESPARREGUERA A
8 - C.B. ARTES
9 - RECANVIS GAUDI CB MOLLET - B
10 - WATHS-UP BASQUETPIASABADELL
11 - OUTLETMOTO.COM - C.B. GRUP BARNA A
12 - MARISTES ADEMAR BADALONA A
13 - LLIÇA D'AMUNT 1
14 - ESPORTXTOTHOM-BASQUET SAMA VILANOVA
EL Tenea-CB Esparreguerà s’estrenarà a domicili a la pista del Recanvis Gaudí CB Mollet B, mentre que a la següent jornada rebrà a la seva pista al Waths-Up Basquet Pia Sabadell.
Grup II
1 - SANT QUIRZE BASQUET CLUB A
2 - CEB GIRONA CITYLIFT A
3 - U.E. SANT CUGAT NEGRE
4 - C.B. ALPICAT A
5 - CIRCOL COTONIFICI BADALONA A
6 - SESE A
7 - C.B. SANTA COLOMA A
8 - C.B. CIUTAT VELLA
9 - AD TORREFORTA A
10 - MERCHANSERVIS CBS
11 - C.E. SANT NICOLAU
12 - BASQUET SITGES
13 - VEDRUNA GRACIA A
14 - BASQUET MOLINS A
Els molinencs -foto- s’enfrontaran davant del Ciutat Vella a la jornada inaugural, i a la segona jornada es desplaçaran a la pista del CEB Girona.
Mentre que la competició femenina per aquest 2017-2018 ha quedat distribuïda de la següent forma:
GRUP I
1 - CBF CERDANYOLA
3 - TGN BÀSQUET
4 - AQUAGAN CB LLEIDA
5 - JOVENTUT BADALONA FEMENI A
6 - BASKET ALMEDA
7 - JET - QSPORT
8 - GEIEG GVC GAESCO
9 - C.E. SANT NICOLAU
10 - CLUB NATACIO TERRASSA A
Les cornellanenques del Basket Almeda tindran una complicada estrena a la pista del Club Nataació Terrassa, i s’estrenaran a casa davant del JET Qsport.
GRUP II
1 - A.E. BOET MATARO A
2 - CAMPING BIANYA ROSER A
4 - UNILEVER VILADECANS B.F.
5 - PLATGES MATARO
6 - BASQUET MOLINS A
7 - BENCRIADA
8 - C.E.J. L'HOSPITALET A
9 - CLUB BASQUET IGUALADA
10 - BASQUET DRAFT GRAMENET A
Les molinenques jugaran a Santa Coloma de Gramenet davant del Bàsquet Draft, i a la següent jornada rebran al Bencriada. D’altra banda, el BF Viladecans començarà com a visitant a la pista del CEJ L’Hospitalet, i a la segona jornada s’enfrontarà al CB Igualada.
Redacció / Foto: Bàsquet Molins-BF Viladecans